Nakładki przeciwsłoneczne na okulary - co warto o nich wiedzieć

Nakładki przeciwsłoneczne na okulary mają za zadanie chronić oczy przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych oraz przed światłem niebieskim, które wysyłane jest przez telewizor, komputer lub urządzenia mobilne. Nakładki poprawiają jakość widzenia, podwyższają kontrast poprawiają widoczność po zmroku i znacznie zmniejszają ogólne zmęczenie oczu. Na rynku optycznym oferta nakładek jest bardzo zróżnicowana. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Co warto o nich wiedzieć? Podpowiadamy.

Z artykułu dowiesz się:

  1. Nakładki przeciwsłoneczne na okulary
  2. Nakładki do jazdy samochodem
  3. Nakładki do komputera
  4. Nakładki przeciwsłoneczne na okulary Voka

Nakładki przeciwsłoneczne (polaryzacyjne)

Każdy kto na co dzień nosi okulary korekcyjne na przełomie marca i kwietnia ma ten sam dylemat przed sobą. Jak chronić przez najbliższe 6 miesięcy swoje oczy przed promieniami słońca? Od tego zależy nasz spokój oraz komfort wypoczynku w górach, nad morzem lub nad mazurskimi jeziorami. W tym miejscu z pomocą przychodzą nakładki przeciwsłoneczne na okulary. To wygodne rozwiązanie, które pozwala w pełni chronić nasz wzrok bez strat w wyraźnym widzeniu. Część producentów oferuje zestawy w formie okularów korekcyjnych oraz nakładek przeciwsłonecznych. To wygodne rozwiązanie, które sprawi, że oba produkty będą idealnie do siebie pasować w kontekście kształtu oraz funkcjonalności.

Jeśli masz już okulary korekcyjne i szukasz nakładek zwróć uwagę na kolor soczewek oraz filtry wskazane przez dostawcę. Najczęściej występujące kolory nakładek polaryzacyjnych to: czarny, żółty, brązowy, zielony, niebieski i szary. Każdy kolor soczewki ma inną funkcję np. srebrne soczewki to nakładki lustrzane, żółte soczewki to nakładki rozjaśniające, a czarne soczewki to nakładki polaryzacyjne. Drugim ważnym elementem są filtry blokujące działanie promieni słonecznych. Najczęściej w nakładkach przeciwsłonecznych występuje filtr UV400, który blokuje wszystkie trzy zakresy promieniowania ultrafioletowego UVA, UVB i UVC.

Nakładki przeciwsłoneczne na okulary marki Voka w kolorze czarnym

Nakładki do jazdy samochodem

Kiedy jesteś zawodowym kierowcą i wiele godzin dziennie spędzasz za kierownicą samochodu jednym z niezbędnych artykułów, które masz przy sobie powinny być nakładki polaryzacyjne do jazdy nocą. Większość nakładek z żółtymi soczewkami dla kierowców posiada filtr UV 400, który chroni oczy przed intensywnym światłem słonecznym zapewniając 100% ochronę przed promieniowaniem UVA, UVB i UVC. Nakładki do jazdy samochodem rozjaśniają obraz i poprawiają widoczność w trakcie podróży w złych warunkach atmosferycznych w pochmurne lub deszczowe dni, w trakcie mgły, śnieżycy oraz podczas jazdy nocą. Każdy kierowca zdaje sobie sprawę jak dokuczliwe mogą być światła w nocnych warunkach przy dłuższej jeździe. Wpływa to zarówno na pogorszenie ostrości widzenia jak i ogólne samopoczucie. Efektem dłuższego narażania się na mocne światło innych aut oraz coraz większe zmęczenie są częste wypadki oraz kolizje drogowe. Dlatego nakładki do jazdy samochodem to must have, obok apteczki drogowej i nawigacji. 

Nakładki do komputera

W dzisiejszym świecie nie wyobrażamy sobie dnia bez korzystania z urządzeń elektronicznych: telewizora, telefonu komórkowego czy laptopa. Wraz z cyfryzacją naszego życia codziennego wzrasta liczba godzin spędzonych przy komputerach, a co za tym idzie większe natężenie światła niebieskiego na nasze oczy. W celu ochrony wzroku najlepszym sposobem są nakładki do komputera z filtrami. To niezawodne rozwiązanie, które blokuje światło niebieskie wysyłane przez telewizor lub telefon, poprawia widoczność po zmroku,

podwyższa kontrast, pasuje do większości okularów korekcyjnych, skutecznie filtrując światło niebieskie, zmniejsza zmęczenie oczu oraz posiada filtry UV400, UVA oraz UVB. Nakładki do komputera są zazwyczaj uniwersalne co oznacza, że pasują do każdego rodzaju okularów korekcyjnych. Niezależnie czy jesteś pracownikiem umysłowym, który większość czasu spędza przed komputerem czy często oglądasz programy telewizyjne lub grasz na konsoli, nakładki zapewnią Twoim oczom pełne bezpieczeństwo.

Nakładki do komputera z magnesem w kolorze żółtym

Nakładki przeciwsłoneczne na okulary Voka

Sklep internetowy Optyk Polski w swojej ofercie posiada szeroką gamę produktów optycznych, w tym okulary korekcyjne, okulary przeciwsłoneczne oraz nakładki przeciwsłoneczne na okulary renomowanej marki Voka. To skuteczne rozwiązanie w przypadku trudnych i zmiennych warunków atmosferycznych. Czarne soczewki dzięki swoim właściwościom polaryzacyjnym chronią głównie przed promieniami słonecznymi. Ich trwałość i jakość wykonania potwierdza producent z wieloletnim doświadczeniem w sprzedaży produktów optycznych klasy premium. Dodatkowo nakładki polaryzacyjne Voka posiadają 2 letnią gwarancję. Chroń swoje oczy i ciesz się komfortem widzenia przez cały rok dzięki profesjonalnym nakładkom z naszego asortymentu. Pamiętaj, że to jak zadbasz o bezpieczeństwo swoich oczu wybierając nakładki przeciwsłoneczne na okulary, nakładki do jazdy samochodem czy nakładki do komputera już teraz, wpłynie na kondycję Twojego wzroku w przyszłości. Już teraz zadbaj o swoje oczy razem z Optykiem Polskim!